Duha klub Dlažka vás zde na akci

Z pohádky do pohádky

tábor pro rodiče s dětmi

Přijeďte s námi strávit první týden prázdnin v krásné přírodě Hostýnských vrchů a vraťte se zpět do dětsví na táboře rodičů s dětmi.

Základní údaje

Termín
1. - 8. 7. 2023

Věk
3 - 99 let


(mladší po dohodě)

Ubytování
Čtyřlůžková chatka pro rodinu, u nejmenších děti možnost ubytování v pokojích na velkých chatách

Cena
4700 kč/dospělí
4500 kč/děti 3+
200 kč sleva ČKD

Strava
5x denně + pitný režim

Co zažijete?

  • celodopolední program pro děti v oddílech pod vedením našich vedoucích. Program zahrnuje hry a sportování venku, výtvarné tvoření, zpívaní a případně i příprava večerníčku pro ostatní.

  • dobrovolné sportování a hry pro rodiče dopoledne, hrajeme jak míčové hry - volejbal, ringo, tak i odpočinkovější "sporty" jako kroket nebo petangue

  • každé odpoledne velkou celotáborovou hru, kterou strávíte se svými dětmi. Náročnost je přizpůsobena tak, aby si ji užili jak menší, tak i větší děti a rodiče.

  • každý večer krásný pohádkový večerníček a poté volitelný program pro větší děti

  • dobrovolný večerní/noční program pro dospělé. Nudit se rozhodně nebudete.

Kde?

  • tábor se koná na naší nadprůměrně zrekonstruované základně v Rajnochovicích, nedaleko Bystřice pod Hostýnem. (3 hodiny z Prahy, 80 minut z Brna, 1 hodina z Olomouce)

  • většina účastníků bydlí v klasických, ale vytápěných, chatkách se dvěma palandami. Je potřeba mít vlastní spacák.

  • sociální zařízení i sprchy jsou společné, ale prošly rekonstrukcí v posledních letech

  • dále je k dispozici prostorná jídelna a dvě klubovny, kam se v případě deště vejde celý tábor


Jídelna


Chatky


Kdo to organizuje?

Jsme parta vedoucích z různých táborů, která se letos rozhodla uspořádat nový turnus tábora rodiče s dětmi. Většina z nás vyrostla na táborech a tábory žijeme. Kdybychom sečetli počty táborů, které máme dohromady odježděné, tak se budeme pohybovat ve stovkách. Každý z nás má samozřejmě absolvovaná školení, kde jsme získali spoustu jak teoretických, tak praktických dovedností.

Hlavní dva organizátory uvádíme níže, během roku postupně přibudou profily dalších.

Víťa Gaďurek

Ahoj, já jsem Víťa a jsem hlavní vedoucí tohoto tábora. Na tábory jsem začal jezdit v sedmi letech, nejprve s rodiči na tábory pro rodiče a děti, později sám na klasické dětské tábory. Poté jsem se postupně z účastníka přerodil v praktikanta, vedoucího a zástupce hlavního vedoucího. Jako hlavní vedoucí jsem vedl několik víkendovek, jak pro rodiče s dětmi, tak i pro samotné děti a mládež.

Díky táborovému světu jsem zažil spoustu neopakovatelných dobrodružství a našel obrovské množství super kamarádů, ale naučil jsem se i zorganizovat menší či větší akce.

Co se mnou na táboře zažijete - kromě toho, že jsem zodpovědný za úplně všechno, bych chtěl, abyste si užili odpolední velkou hru pro děti a rodiče. Nenechte se zmást pohádkovým příběhem, místy půjde do tuhého a spolupráce všech členů týmu bude úplně nezbytná.

A jen pro doplnění - v civilním životě jsem studentem čtvrtého ročníku Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, obor Pravděpodobnost, matematická statistika a ekonometrie. Ale nebojte se, matematickými příklady vás na táboře nudit nebudu, toho mám dost během roku. Ve volném čase rád hraji deskovky, jezdím na kole a lezu na stěně.

Laďka Zamazalová

Ahoj, já jsem Laďka. Jsem Víťova pravá ruka a pohádková babička tohoto tábora (věk na to skoro mám). Na tábory jsem začala jezdit až jako rodič na tábory rodiče s dětmi. Hned první tábor mě nadchl tak, že po dobu 12 letních prázdnin na mém programu tábor ani jednou nechyběl.

Tábory mi daly možnost nejenom aktivně trávit čas se svými dětmi, ale díky tomu, že dopolední program je pro děti a rodiče oddělený, tak jsem získala i trochu času pro sebe. Navíc na táborech jsem se potkala s podobně naladěnými rodiči a se spoustou z nich táborová známost přerostla v pevné přátelství.

Když všechny moje děti odrostly věku, kdy by mohly jezdit jako účastníci na tábory rodiče s dětmi, přišla příležitost podílet se na chodu tábora. Tu jsem využila a rozhodně nelituju. Kromě toho, že mám možnost znovu zažívat táborový svět a hrát si s dětmi i dospělými, tak se díky partě ostatním vedoucích můžu zase cítit, jakoby mi bylo zhruba 20.

Co se mnou zažijete? Na fofr to úplně není, ale dopoledne vás ráda pozvu na kroket, petanque nebo kuželky, večer se můžeme potkat u deskovek (jsem vášnivá hráčka Scrabble, ale mám ráda i jiné hry). A taky, jako každá máma, si ráda jen tak povídám o dětech. S trochu většími dětmi se pak potkáme u nácviku večerníčku nebo u dobrovolného programu v poledním klidu.

Pro úplnost, v civilním životě jsem máma tří děti, daňová poradkyně a ráda chodím na dlouhé procházky.Tak co, jedete s námi?

Přihlášky na www.dlazka.cz.

Pro dotazy kontaktujte Víťu - 776 325 558, nebo vitgadurek@gmail.com